Čeština
 
USK Provod
 
 
 

Běh kolem Jedlové hory - komentář organizátora

    Když jsem před loňským ročníkem závodu dokončil značení trasy Běhu kolem Jedlové hory, doplnil šipky vápnem na zemi – začalo sněžit. Letos den před závodem drobně pršelo – a zdálo se, že bílé šipky budou funkční. Důvěra v předpovědi meteorologů (2 dny, den před závodem) se ale ukázala být ne zcela oprávněná… Zkrátka – 3. února to byl pravý zimní běh, se sněhem pod nohama i vločkami snášejícími se teprve na zem.

   Ti „skalní“ se ale nenechali odradit – a u Nového rybníka nedaleko Chlumce si několik desítek účastníků úderem 10. hodiny vyslechlo stručné informace k trati závodu. Pak neuplynulo ani 53 minut – a vítězný Zdeněk Pinc byl nazpět, v cíli. Nikoho asi nepřekvapilo, že krátce po něm doběhl na 2. místě Petr Zuda. I vítězství Jarmily Sobecké mezi ženami bylo očekávané; v absolutním pořadí to znamenalo 14. místo. Za zmínku určitě stojí i výkon „nejzkušenější“ ze startujících žen, Lenky Bucharové: 16. absolutně, necelou půlminutu za vítězkou!

   Orientace na trati mohla být o něco ztížena skutečností, že z červeno-bílých fáborů byla viditelná víceméně jen polovina: ta červená. Část značení (šipky na papírových kartonech) utrpěla vlivem počasí, něco zřejmě i v důsledku aktivit různých „nenechavců“.. Do cíle ale dorazili všichni (i když  V. Valtr si trasu o něco prodloužil).

   Čtvrthodinku po startu časoměřiče překvapil Jaroslav Hercík z „primaběhů“, když přijel pořadatelům pomoci. Děkujeme; díky němu bylo zvláště zpracování výsledků (a příprava diplomů) mnohem snazší, než kdybychom byli odkázáni na záznamy z navlhlých prezenčních listin a sněhem poznamenaných „cílových papírů“. Díky J. Hercíkovi se pak výsledky i stručný článek objevil na www.primabehy.cz už v den závodu.

Velké poděkování náleží především trojici z Dobrovolnického centra v Ústí n. Labem: Pod vedením Ivety Strnádkové u občerstvovačky asistovala Lea Hellmann (a díky pořadatelskému týmu se tak náš závod stal mezinárodním), u prezentace a časomíry kus práce odvedla Markéta Krejčová. S ohledem na meteorologické podmínky byla role dobrovolnic tentokrát obzvlášť náročná; běžci se alespoň mohli zahřát pohybem…

Děkujeme i sponzorovi závodu a celého pohárového seriálu, atletickému klubu USK Provod Ústí n. Labem; zástupce klubu Jaroslav Sova připravil a vytiskl diplomy pro nejlepší. Poděkování zaslouží také Miloš Hruška a Jiří Masorsič – ti zajistili přepravu materiálu na místo závodu a zpět. A konečně – děkuji Luboši Šváchovi, který kromě samotného běhu zvládl také pořídit fotodokumentaci účastníků i trasy závodu (viz https://lubossvacha.rajce.idnes.cz/Běh_kolem_Jedlové_hory_3.2.2019-Ústí_n._L./ ).

   Na závěr se (bohužel) nemohu vyhnout poznámce k tomu, jak někteří běžci /ne/respektují pokyny platné pro všechny běhy krosového poháru (-pravidla zveřejněná na webu pořadatele); konkrétně se jedná o způsob upevnění startovního čísla. (Jestliže např. jen 15 % plochy čísla kryje podbřišek, zatímco 85 % je na úrovni stehna, není to pro časoměřiče právě ideální….)  To už jsou - z pohledu pořadatelů - přijatelnější „nestandardní situace“ typu zapomenutí peněženky doma. (Jeden z účastníků až na místě zjistil, že z kapsy vyloví jen minci svou hodnotou nedosahující výše startovného. Toto pro nás ale pochopitelně žádný problém nebyl; zájemci o běh jsou vítáni.)

   V místě prezentace někdo z účastníků zapomněl plastovou lahev – bidon s nápisem „Isostar“; majitel mě může kontaktovat mailem, anebo lze předání dohodnout na tel. 605 138 376.

   Příštím závodem krosového poháru bude nová, jednorázová akce: Předlický běh, v neděli 14. dubna. Zbývá tedy dost času na trénink. (A jelikož se bude jednat o neoficiální „přebor Předlic v přespolním běhu“, pro některé z účastníků se tu otevírá možnost nahlásit, že běží za svého zaměstnavatele se sídlem ve zmíněné čtvrti...)

    „Excelová“ verze výsledkové listiny (i se získanými body) bude na webu pořadatele zveřejněna v příštích dnech, podobně pak i bodový stav „Poháru“ po prvních 2 závodech.

     V Ústí n. Labem 4. 2. 2019

   Za pořadatele

    Vladimír Růžička ( vlruzicka@centrum.cz )

 
 
Kontakt na klub

USK Provod je atletický klub v Ústí nad Labem. Je určený pro všechny věkové kategorie od 5 – 50 let, muže, ženy, děti i mládež, i pro ty nejmenší.

Telefon: +420 777 709 837

Mail: alexej.lesnik@seznam.cz

Pracovní doba: 8 – 19 hodin

Adresa: V Podhájí 226/28, 400 01 Ústí nad Labem

Číslo účtu na platby: ČSOB – 1034384/0300

Facebook

 
 
 
USK PROVOD ©2019 Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo grafické a webové studilo Lagarto.cz