Čeština
 
USK Provod
 
 
 

Historie klubu

Převážnou zásluhu na rozvoji atletiky v rámci všeobecné tělovýchovy měly až do 2. sv. války německé kluby.

Vznik nejvýznamnějšího atletického klubu v Ústí nad Labem spadá do roku 1946, kdy byl založen (český) lehkoatletický oddíl Sokola Ústí nad Labem.

Ústecká ženská atletika (první dívčí družstvo vzniklo v roce 1947) je výrazně spojena s trenérskou osobností Viktora Lukeše a s vynikající závodnicí, pozdější olympioničkou Bedřiškou Müllerovou, provdanou Kulhavou, kterou připravoval trenér Hynek.

Dalším ústeckým atletickým olympionikem se stal v roce 1964 na OH V Tokiu chodec Alexandr Bílek.

Slávu ústecké atletiky v šedesátých letech rozzářila čtvrtkařka Libuše Macounová, mnohonásobná mistryně republiky, v sedmdesátých letech sprinter Ladislav Kříž, bronzový medailista z mistrovstvý Evropy a na přelomu osmdesátých a devadesátých let běžec Michal Kučera, několikanásobný mistr republiky.

V roce 2004 rozhodla valná hromada klubu Atletický klub Ústí nad Labem (po válce nejprve Sokol, Slovan a Spartak) o změně názvu klubu na USK VŠEM Ústí nad Labem.

Zrekonstruovaného Městského stadionu s umělým povrchem CONIPUR se ústečtí atleti dočkali v pátek 13. května 2005, kdy byl povolen první trénink.

V následujících letech dosáhli největších úspěchů zejména atleti mládežnických kategorii: Lucie Koldová, Hana Pecková, Markéta Dvořáková, Michal Bednařík, Tereza Knoblochová, kteří získali zlaté medaile na mistrovstvích ČR v kategoriích od dorostu až po dospěle a zúčastnili se několika mezistátních utkání v dresu České Republiky.

V roce 2014 uzavřel Ústecký sportovní klub nové významné partnerství s inženýrskou společností PROVOD a jméno klubu se znovu měnilo na soušasný název USK PROVOD.

 
 
Kontakt na klub

USK Provod je atletický klub v Ústí nad Labem. Je určený pro všechny věkové kategorie od 5 – 50 let, muže, ženy, děti i mládež, i pro ty nejmenší.

Telefon: +420 777 709 837

Mail: alexej.lesnik@seznam.cz

Pracovní doba: 8 – 19 hodin

Adresa: V Podhájí 226/28, 400 01 Ústí nad Labem

Číslo účtu na platby: ČSOB – 1034384/0300

Facebook

 
 
 
USK PROVOD ©2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo grafické a webové studilo Lagarto.cz