Čeština
 
USK Provod
 
 
 
 
 

 
 
Pavla Lesnikova
Aktuality / 10.05.2021
V měsíci dubnu si mohly děti zaběhnout virtuální závod v Bertině údolí. Na vyznačené trati zaznamenaly svůj výkon pomocí chytrých hodinek. Výkony všech,…
Pavla Lesnikova
Aktuality / 10.05.2021
Tréninky přípravek trenérek Běly Besserové a Marcely Hovorkové (úterý 15.00-16.00 a 16.00-17.00) budou zahájeny 18. 5. 2021.
Pavla Lesnikova
Aktuality / 08.04.2021
PŘEBOR USK PROVOD V PŘESPOLNÍM BĚHU „tak trochu jinak“ Protože je právě období, kdy za normálních podmínek probíhá mnoho běžeckých akcí mimo…
Pavla Lesnikova
Aktuality / 30.03.2021
Společně s UL-TRAIL jsme připravili seriál trailových běžeckých závodů PROVOD Trailový Pohár 2021. Pět trailových běžeckých závodů v blízkém…
Pavla Lesnikova
Aktuality / 10.03.2021
V následujících odkazech se můžete podívat na průběh závodu jednotlivých atletů: Tomáše Majera, Nikoly Bisové a Martina Veselého. Tomáš…
Pavla Lesnikova
Aktuality / 07.03.2021
Zlatý hattrick v Ostravě. Po včerejším zlatu v trojskoku juniorů v podání Martina Veselého, přidali dnes Nikola Bisová zlato na 400 m juniorek a Tomáš Majer zlato na 400 m…
 
 

PROČ VYBRAT ATLETICKÝ KLUB PROVOD V ÚSTÍ NAD LABEM?

USK PROVOD je atletický klub s více než sedmdesátiletou tradicí. V současné době v něm aktivně působí čtrnáct trenérů, kteří se věnují dětem již od čtyř let.

Těm nejmenším atletům dáváme možnost seznámit se všeobecnými sportovními dovednostmi, budujeme v nich hlavně kladný vztah ke sportovní činnosti a chuť zkoušet a učit se nové věci, které mají význam i na poli vzdělávacím, společenském a sociálním. V rámci pravidelných tréninků, které v letním období probíhají zejména na atletickém stadioně, ale i v nedalekém lesoparku Střižák, v zimních měsích pak hlavně v tělocvičnách při základních školách, seznamujeme naše nejmenší atlety s všeobecnými dovednostmi v oblasti atletiky, gymnastiky, úpolových sportech, míčových a kolektivních hrách, což je velkým přínosem pro všeobecný rozvoj pohybových dovedností, které jsou pak děti schopny uplatnit i v jiných sportech, proto se pak také setkáváme s kladnými ohlasy rodičů na všeobecnou přípravu.
Vedle tréninků dětem nabízíme možnosti týdenních soustředění, které se konají v období letních a podzimních prázdnin (kde třeba pro zpestření používáme kolo). V létě je také možnost využít nabídky na příměstský tábor, který probíhá ve spolupráci se ZŠ Vinařská, kde máme možnost využívat vnitřní prostory při nepříznivém počasí. Tato forma je mezi rodiči velmi vítaná.

Během školního roku pořádáme netradiční závody, do kterých se aktivně zapojují i rodiče. Víceboj, který se skládal ze čtyř disciplín, přičemž v každé disciplíně byla podmínkou spolupráce a výkon rodiče (či rodinného příslušníka) s dítěte. Dále se pravidelně účastníme soutěží a aktivit pod záštitou Českého atletického svazu. Během podzimu mají naši atleti mnoho možností v rámci přespolních závodů, např. Přeboru univerzity UJEP. Pro tuto věkovou kategorii se neustále snažíme doplňovat sportovní pomůcky o atraktivnější prvky a pestrost využití, abychom co nejvíce odbourali stereotyp a jednotvárnost. Trenéři absolvují pravidelná školení na využití nových pomůcek, metod a tréninkových prostředků. Do trenérských aktivit zapojujeme jak bývalé atlety, tak rodiče a příznivce našeho klubu.

 
 
Fotogalerie
Podívejte se na naše poslední akce a úspěchy ve všech věkových kategoriích. Více fotek z různých akcí, mistrovství ČR žen, mužů i dětí a maládeže najde zde.
 
Vyplňte online přihlášku a přidejte se k nám
Staňte se členem našeho klubu. Přihlaste jednoduše sebe, své děti pomocí online přihlášky, nebo nás kontaktujte pro více informací.
Buďte s námi neustále v kontaktu
Vyplňte svojí email adresu a nechte si posílat informace o nových akcích na svůj email.
 
Kontakt na klub

USK Provod je atletický klub v Ústí nad Labem. Je určený pro všechny věkové kategorie od 5 – 50 let, muže, ženy, děti i mládež, i pro ty nejmenší.

Telefon: +420 777 709 837

Mail: alexej.lesnik@seznam.cz

Pracovní doba: 8 – 19 hodin

Adresa: V Podhájí 226/28, 400 01 Ústí nad Labem

Číslo účtu na platby: ČSOB – 1034384/0300

Facebook

 
 
 
USK PROVOD ©2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořilo grafické a webové studilo Lagarto.cz